Blog

2020-03-16T19:00+01:00

Jeśli nie możesz zostać w domu

Ulice miast świecą pustkami. Polacy wzięli sobie do serca hasło #zostanwdomu. Jeśli jednak musicie gdzieś dojechać - do pracy, spożywczaka, czy apteki, to w obecnej chwili zamiast komunikacji miejskiej lepiej wybrać transport osobisty - auto, skuter, rower, hulajnogę. Nasi partnerzy, jak innogy go!, Hop.City, czy iTaxi robią co w ich mocy, aby ich pojazdy były wolne od koronawirusa.

Elektryczne auta innogy go! są codziennie ozonowane i czyszczone za pomocą specjalistycznych środków wirusobójczych, opartych na etanolu i chlorze. Dezynfekcji podlegają deska rozdzielcza, kierownica, klamki, pasy bezpieczeństwa i inne plastikowe elementy.

W kufrach skuterów Hop.City znajdziecie czepki jednorazowe, które należy założyć na głowę, pod kask. Firma codziennie dezynfekuje manetki, przyciski kufra i szybki w kaskach, które można też odchylać.

W samochodach iTaxi montowane są przegrody ochronne, a kierowcy są zobowiązani do dezynfekcji klamek i innych najczęściej dotykanych elementów lub ozonowania wnętrza pojazdu. Co więcej, przed kursem kierowca może zapytać pasażerów czy nie mają gorączki, a w przypadku wątpliwości może zaproponować bezdotykowy pomiar temperatury. Preferowaną opcją płatności są rozliczenia bezdotykowe kartami lub telefonami. Warto również pamiętać, że z transportu wyłączone jest obecnie przednie siedzenie pasażera, co zmniejsza liczbę przewożonych pasażerów.

W przypadku konieczności przejazdu powyższymi pojazdami lub hulajnogami elektrycznymi warto też zabrać z domu środek dezynfekujący oraz jednorazowe rękawiczki gumowe. Dobrą praktyką jest odkażanie powierzchni, których zamierzamy dotknąć, a w przypadku korzystania ze skuterów także wewnętrznej strony szybki kasków.

Jeśli naprawdę nie musisz nigdzie jechać #zostańwdomu Nie dajcie się wirusowi! Zdrowia! Żółwik!

Fot. Sangga Rima Roman Selia, Unsplash

Ostatnie wpisy